• Nowe systemy przesuwne w kolorze czarnym

  ☐ BLANK-LOFT

  ☐ PERFECT LOFT

 • Widzieliście już Kabinę Walk-in ze złotymi okuciami?

  Nasza nowość!

 • BALUSTRADY SZKLANE, ZABUDOWY SZKLANE, PRZESZKLENIA

  Jesteśmy producentem szkła płaskiego - zapraszamy do współpracy

 • Slajd d

  Nasza nowość !

  Okucia do daszków szklanych w kolorze czarny mat

   

 • Slajd e

  NASZE SZKLANE PEREŁKI !

  Drzwi szklane loftowe z nadrukiem czarnym szprosy

  Idealna jakość druku !

Balkon francuski — jakie są jego zalety i wady?
Balkon francuski — jakie są jego zalety i wady?

Balkon francuski wady i zalety

Nietypowy, bo pozbawiony przestrzeni użytkowej, posiadający balustradę przytwierdzoną bezpośrednio do okna – balkon francuski, czyli portfenetr, jest specyficznym rozwiązaniem. Czy z powodu wyżej wymienionej cechy w ogóle warto się na niego zdecydować, a jeśli tak, to w jakim celu? Czytaj dalej, a dowiesz się, jakie są zalety i wady tej opcji, co pozwoli Ci podjąć właściwą decyzję!

Czy takie rozwiązanie ma sens?

Skoro takiego balkonu nie można użytkować, ponieważ jest pozbawiony mniejszej lub większej przestrzeni, a nawet, w przypadku na przykład szklanych balustrad, nie da się na nim umieścić skrzynek z kwiatami, można zastanawiać się, po co w ogóle taki element umieszczać na budynku. Wbrew pozorom jednak jego obecność to wielki walor. Nie tylko wpływa na wygląd obiektu, podkreślając jego styl, ale też sprawia, że do pomieszczenia dostaje się więcej światła, bo zwykłe okno zastąpione jest przez balkonowe.

Balkony francuskie są też niezwykle stylowe, dlatego szczególnie często można je spotkać w eleganckich budynkach jak odrestaurowane kamienice, w których mieszczą się biura czy budynki użyteczności publicznej. W takich miejscach też dodatkowa przestrzeń użytkowa nie jest potrzebna. W domach również nierzadko jest ona zbędna, na przykład, gdy budynek już ma inne balkony, taras czy kiedy mieszkańcy nie chcą korzystać z tego rodzaju obszaru. Dotyczyć to może m.in. ściany budynku przy ruchliwej ulicy. Co więcej, portfenetr pozwala uniknąć powstawania mostków termicznych, z którymi zawsze, w mniejszym bądź większym stopniu, ma się do czynienia w przypadku zwykłych balkonów.

Stylowy element

Widać zatem, że portfenetr ma wiele zalet, także użytkowych, jednak niewątpliwie najczęstszym powodem, dla jakiego jest wybierany, jest jego efektowny wygląd. Dodaje on budynkowi wdzięku i szyku, a przy tym może podkreślać jego styl — klasyczny lub minimalistyczny. Na charakter tego rozwiązania i tym samym całego obiektu wpływa przede wszystkim rodzaj dobranej balustrady. Zwolennicy klasyki wybierają zwykle warianty kute, które wyglądają niezwykle dekoracyjnie i podkreślają romantyczną czy secesyjną stylistykę.

W Qubaglass stawiamy zaś na obecnie pożądaną nowoczesność — balustrady szklane, doskonale pasujące do minimalistycznych, modernistycznych budynków. Co istotne, będą one równie dobrym rozwiązaniem do domów, jak i obiektów użyteczności publicznej. Dajemy naszym klientom możliwość wyboru spośród różnych rodzajów szkła — przezroczystego i barwionego — na grafit i brąz. Pozwala to jeszcze lepiej dobrać wygląd balkonu francuskiego do stylistyki budynku, szczególnie koloru dachówki oraz do własnych preferencji.

Warto też pamiętać, że portfenetr istotnie wpływa nie tylko na styl, ale też wygląd obiektu. W jaki sposób? Dodaje lekkości bryle, optycznie ją wydłuża i poprawia proporcje. Nie bez znaczenia jest też sam sposób postrzegania takiego budynku — jeszcze zanim się do niego wejdzie, ma się pewność, że jego wnętrze jest jasne oraz przestronne.

Wady? Jest ich niewiele!

Z pewnością portfenetr warto wybrać wówczas, gdy ma się pewność, że się sprawdzi. Nie ma sensu montować takiego balkonu, jeśli przestrzeń użytkowa zwykłego byłaby bardzo pożądana i jest możliwość ją sobie zapewnić. Wybierając szklaną balustradę, trzeba też pamiętać o tym, że będzie ona wymagała czyszczenia (to jednak dotyczy wszystkich rodzajów balkonów), także z zewnątrz, co może być kłopotliwe w przypadku wysokiego piętra.

Daj się skusić na balkon francuski!

Najlepszym dowodem na sens montowania portfenetru i jego walorów jest fakt, że rozwiązanie to jest stosowane już od epoki baroku i tak naprawdę znaleźć można je często, zwłaszcza w przypadku ekskluzywnych budynków. Dodaj więc stylu swojemu domowi i postaw na tę opcję, a szybko docenisz dużą ilość światła wpadającego do pomieszczeń oraz panoramiczny widok z okna. Skorzystaj z oferty Qubaglass, a szklany balkon francuski sprawi, iż Twój budynek będzie wyglądał wyjątkowo!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl