Czym kierować się przy wyborze kabiny prysznicowej?
Czym kierować się przy wyborze kabiny prysznicowej?

Podczas aranżacji łazienki bardzo ważną sprawę odgrywa kabina prysznicowa. Jest ona często montowana głównie ze względu na wygodę użytkowania oraz fakt, że zmieści się nawet w małym pomieszczeniu. Jaki rodzaj drzwi do niej zastosować i czy zamontować natrysk z brodzikiem lub bez? Między innymi na te pytania musisz znaleźć odpowiedź przed rozpoczęciem prac wykończeniowych. Sprawdź, które rozwiązanie warto zastosować.

Planowanie kabiny prysznicowej

Przed kupnem kabiny prysznicowej warto wszystko dokładnie przemyśleć, wziąć pod uwagę panujące trendy, a także indywidualne preferencje. Ważne jest bowiem, aby łazienka nie tylko była stylowa i modna, ale również odpowiadała Twoim potrzebom. Przy planowaniu natrysku weź pod uwagę:

 • wielkość łazienki
 • rodzaj drzwi
 • typ brodzika

Wielkość łazienki

W przypadku dużej łazienki masz większe pole do popisu. Pomieszczenie możesz podzielić na strefy i w jednej z nich umieścić prysznic. Kabina może być wówczas stosunkowo duża, aby wygodnie można było z niej korzystać. Odwrotna sytuacja występuje, gdy miejsca nie ma zbyt wiele i urządzenia sanitarne muszą zmieścić się na małej powierzchni. Wówczas zabudowa natrysku powinna być raczej mniejszych rozmiarów i tak zaplanowana, aby korzystanie z niego odbywało się bez żadnych przeszkód.

Rodzaj drzwi

Bardzo ważną kwestią jest odpowiedni dobór drzwi do kabiny prysznicowej. Ze względu na sposób otwierania można je podzielić na

 • przesuwne,
 • uchylne.

Najbardziej popularne są modele szklane przesuwne, montowane na łożyskach lub suwakach. Składają się z jednej lub kilku  części, które zachodzą na siebie w trakcie otwierania. Są bardzo wygodne i praktyczne w użytkowaniu, ponieważ można je bez obaw bardzo szeroko rozsunąć. Dzięki temu łatwiejsze jest również ustawienie innych mebli oraz urządzeń w łazience. Z kolei drzwi uchylne otwierane są na zewnątrz i zalecane szczególnie w większych pomieszczeniach. Oprócz tych dwóch popularnych rozwiązań stosowane są również inne zamknięcia, np. harmonijkowe.

Modne są także kabiny Walk-In, które składają się tylko z jednej lub dwóch ścianek, wykonanych najczęściej ze szkła strukturalnego. Nie posiadają one drzwi, a cała konstrukcja jest minimalistyczna, oszczędna w formie. Korzystanie z takiego prysznica na być proste i szybkie.

Typ brodzika

Zamawiając kabinę prysznicową, weź również pod uwagę rodzaj brodzika. Możesz wybrać

 • głęboki,
 • płytki,
 • lub jego brak.

Brodzik głęboki zalecany jest głównie wtedy, gdy w łazience nie ma wanny i wówczas może on służyć np. do kąpieli małych dzieci. Jednak wyższy brodzik może sprawiać trudności z wejściem do kabiny, szczególnie osobom starszym lub mającym problem z poruszaniem się. Coraz częściej rezygnuje się w ogóle z tego elementu - konstrukcja natrysku składa się ze szklanych drzwi oraz ścianek. Woda natomiast odprowadzana jest do kanalizacji odpowiednio wyprofilowanym odpływem liniowym.

Wybierz oszklenie

Jeśli już wybrałeś typ konstrukcji, musisz jeszcze zastanowić się nad rodzajem materiału, z którego będzie ona zrobiona. Drzwi do kabiny prysznicowej mogą być wykonane m.in. z hartowanego szkła:

 • przezroczystego,
 • matowego,
 • strukturalnego.

Które rozwiązanie będzie najlepsze? To zależy przede wszystkim od oczekiwań Twoich oraz innych osób, które będą brały prysznic. Jeśli łazienka znajduje się przy sypialni i mają do niej dostęp np. tylko małżonkowie, możesz wybrać szkło transparentne. Natomiast jeśli z pomieszczenia korzysta większa liczba domowników, lepszą opcją będzie przeszklenie matowe lub strukturalne.

Z pasji do szkła

Jeśli planujesz montaż kabiny prysznicowej, koniecznie skontaktuj się z naszą firmą. Oferujemy produkty wykonane z niezwykłą dbałością o każdy detal. Dlatego możemy zaproponować Ci niezwykle stylowe drzwi szklane, przesuwne lub otwierane, o różnych stopniu przezroczystości. Dzięki temu Twoja łazienka będzie miała niepowtarzalny charakter, a korzystanie z natrysku stanie się prawdziwą przyjemnością.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl