• Nowe systemy przesuwne w kolorze czarnym

  ☐ BLANK-LOFT

  ☐ PERFECT LOFT

 • Widzieliście już Kabinę Walk-in ze złotymi okuciami?

  Nasza nowość!

 • BALUSTRADY SZKLANE, ZABUDOWY SZKLANE, PRZESZKLENIA

  Jesteśmy producentem szkła płaskiego - zapraszamy do współpracy

 • Slajd d

  Nasza nowość !

  Okucia do daszków szklanych w kolorze czarny mat

   

 • Slajd e

  NASZE SZKLANE PEREŁKI !

  Drzwi szklane loftowe z nadrukiem czarnym szprosy

  Idealna jakość druku !

Czym zabezpieczyć balkon francuski? Postaw na szkło!
Czym zabezpieczyć balkon francuski? Postaw na szkło!

Czym jest balkon francuski i jakie jest jego zastosowanie?

Płyta betonowa jest zazwyczaj postrzegana jako najważniejszy element każdego balkonu. Model francuski jest jej jednak całkowicie pozbawiony, a cała konstrukcja ogranicza się wyłącznie do:

 • okna balkonowego,

 • balustrady,

 • mocowania.

To rozwiązanie śmiało można określić mianem uniwersalnego, ponieważ pasuje doskonale do różnych rodzajów budownictwa: od klasycznego po nowoczesne. Niewielka balustrada naturalnie wkomponowuje się w fasadę budynku. Jest stylowym zamiennikiem klasycznej przestrzeni balkonowej, która w wielu wypadkach bywa po prostu zbędna lub nieatrakcyjna wizualnie.

Rezygnacja z płyty betonowej sprawia, że balkony francuskie pełnią w największej mierze funkcję stricte dekoracyjną. Nietypowe rozwiązanie dodaje budynkowi charakteru, będąc przy tym doskonałym źródłem światła dla wnętrza w przypadku połączenia ich z dużymi i wysokimi oknami. Te można oczywiście zawsze otworzyć i podziwiać widoki, opierając się o balustradę. Należy mieć na uwadze, że na rynku dostępne są różne barierki, ale spośród nich wyróżnia się przede wszystkim jeden rodzaj.

Dlaczego warto postawić na barierki szklane?

Jeśli myślisz o dodaniu nowoczesnego akcentu do fasady swojego budynku, barierka szklana z pewnością okaże się jedną z najbardziej atrakcyjnych opcji. To konstrukcja, która wygląda przede wszystkim bardzo lekko i stylowo. Szklana tafla jest też w praktyce minimalistycznym rozwiązaniem. Wspaniale wkomponuje się w fasady wykonane w różnych stylach architektonicznych.

Wytrzymałość

W przypadku zdecydowania się na szklany balkon francuski przystępna cena idzie w parze z najwyższą możliwą jakością. Zastosowane szkło spełnia wszystkie wymogi budowlane i charakteryzuje się ponadprzeciętną wytrzymałością. W pierwszej kolejności jest ono hartowane, a następnie dodatkowo laminowane. Możesz mieć pewność, że po zamontowaniu będzie się niezawodnie sprawować przez wiele lat.

Łatwość montażu

W Qubaglass zabiegamy o to, by produkowane balkony wyróżniały się lekkością i minimalizmem. Profil do balustrady szklanej jest z tego względu w zasadzie opcjonalny, ponieważ cała konstrukcja trzyma się na mocowaniu punktowym. To nowoczesne rozwiązanie, które jest w dodatku dosyć łatwe i szybkie w implementacji. Zupełnie nie zwraca przy tym na siebie uwagi – cztery małe punkty są w zasadzie niedostrzegalne na tle całej barierki i nie mają wpływu na jej walory estetyczne.

Bezpieczeństwo

Szkło laminowane VSG ESG to podstawowy materiał, z którego wytwarza się balustrady szklane. Dwie tafle są najpierw hartowane, a następnie łączone ze sobą za pomocą zalaminowanej folii. Rezultat takich działań jest po prostu znakomity – VSG ESG powszechnie cieszy się opinią najbezpieczniejszego szkła na rynku. Przypadkowe rozbicie go jest w zasadzie wykluczone. Jeśli taka przykra sytuacja jednak się wydarzy, to powstałe odłamki są bardzo drobne, przez co trudniej jest się nimi pokaleczyć.

Barierki szklane do balkonu francuskiego – tylko od Qubaglass!

Jesteśmy doświadczonym producentem różnego rodzaju produktów ze szkła płaskiego. Chętnie wdrażamy nowoczesne rozwiązania w zakresie produkcji, by zapewniać klientom najwyższą możliwą jakość. Wytwarzane przez nas barierki szklane do balkonów francuskich wyróżniają się ponadprzeciętną odpornością na uszkodzenia mechaniczne i bezpieczeństwem – takie rezultaty osiągamy dzięki zastosowaniu standardów wpisujących się we wszelkie wymogi budowlane. Gorąco zachęcamy do skorzystania z naszej oferty i odświeżenia fasady swojego domu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl