Samodzielny montaż balustrady ze szkła
Samodzielny montaż balustrady ze szkła

Coraz więcej klientów decyduje się na zakup balustrad szklanych. Pasują one nie tylko do modernistycznych mieszkań oraz budynków, ale również dodają nowoczesności i charakteru tradycyjnej architekturze. Ponadto są trwałe i łatwe w montażu. Nie musisz wzywać ekipy budowlanej, ponieważ bez problemu zamontujesz je samodzielnie. Zapoznaj się z treścią artykułu i sprawdź, jak prawidłowo zainstalować szklaną balustradę.

Dlaczego warto wybrać szkło?

Zabezpieczenia w postaci balustrad mogą być wykonane z różnych materiałów. Szkło ma tę przewagę nad innymi tworzywami, że jest trwałe i nawet po wielu latach nie wymaga renowacji. Jeśli natomiast wybierzesz drewno lub zwykłą stal musisz liczyć się z koniecznością cyklicznego odnawiania powierzchni. Ponadto są one wrażliwe na działanie czynników atmosferycznych i praktycznie nie nadają się do stosowania na zewnątrz. W przypadku szkła jest wręcz odwrotnie, ponieważ ma ono liczne zalety. Możesz je łączyć na przykład z aluminium, dzięki czemu konstrukcja zabezpieczająca nabiera lekkości i wygląda przy tym bardzo elegancko.

Zalety samodzielnego montażu

Wbrew pozorom zamontowanie balustrady szklanej jest bardzo proste i nie wymaga doświadczenia w tym zakresie. Wystarczy tylko, że będziesz posiadał podstawowe narzędzia takie jak: wiertarka, młotek, wkrętak czy miarka i możesz przystąpić do prac instalacyjnych. Samodzielny montaż barierki ma następujące zalety:

  • oszczędzasz na robociźnie – nie musisz płacić ekipie budowlanej,
  • możesz wykonać prace w dogodnym dla siebie terminie,
  • otrzymujesz gotowe elementy do złożenia wraz z instrukcją.

Jak to wszystko zmontować?

Przed zamówieniem detali dokładnie się zastanów, jaką barierkę chcesz mieć w swoim domu. Na przykład czy szyba ma być przezroczysta, mleczna a może przyciemniana? Istotna też jest wielkość balustrady, która nie może być zbyt niska, by prawidłowo spełniała swoją funkcję ochronną. Optymalna jej wysokość to około 90 cm.

Jeśli już masz gotowy projekt, dokładnie wszystko pomierz i następnie złóż zamówienie. Po otrzymaniu gotowych elementów możesz przystąpić do montażu balustrady. Prace instalacyjne zacznij od dokładnego przycięcia, wygładzenia i przymocowania profilu do podłoża. Następnie umieść w nim szybę, pamiętając o uszczelkach, podkładkach oraz klinach. Dokładnie poskręcaj wszystkie części, całość musi być bowiem dobrze zespolona i sztywna. Elementem wykańczającym jest jeszcze przeważnie metalowa poręcz, ale nie jest ona niezbędna. Wiele zależy od przeznaczenia barierki oraz Twoich preferencji.

O tym musisz pamiętać!

Już wiesz, że samodzielny montaż balustrady jest stosunkowo prosty. Wystarczą przede wszystkim dobre chęci, trochę wolnego czasu i dostęp do podstawowych narzędzi. Ponadto pamiętaj o następujących zasadach:

  • dokonaj dokładnych pomiarów,
  • stwórz precyzyjny projekt balustrady,
  • wybierz odpowiedni jej model, wysokość, rodzaj szkła,
  • pamiętaj o podstawowych zasadach bezpieczeństwa,
  • dokładnie przymocuj wszystkie elementy.

Zamów balustradę w sprawdzonym miejscu!

Jeśli chcesz, aby Twój dom lub mieszkanie było nowoczesne i stylowe, zamów szklaną balustradę. Nie musisz wzywać ekipy budowlanej. Nasza firma oferuje gotowe zestawy do samodzielnego montażu. Mamy w sprzedaży lekkie, aluminiowe profile, szkło oraz elementy mocujące. Otrzymujesz wysokojakościowe, trwałe i estetyczne produkty. Pomagamy również klientom w kwestiach technicznych, a także udzielamy niezbędnych porad dotyczących prawidłowej instalacji. Sprawdź ofertę już dziś!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl