Szklana balustrada jako alternatywa dla stali i drewna
Szklana balustrada jako alternatywa dla stali i drewna

Zamontowanie szklanych balustrad dodaje elegancji i nowoczesności przestrzeni biurowej, a także znakomicie sprawdza się w budownictwie mieszkaniowym. Jest to doskonałe rozwiązanie spotykane zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków, którego możliwości zastosowania są praktycznie nieograniczone. Szkło z powodzeniem może więc zastąpić tradycyjne stalowe i drewniane poręcze, gwarantując bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Zapoznaj się z treścią artykułu i dowiedz się więcej na temat właściwości balustrad szklanych!

Szklana balustrada – zalety

Istnieje wiele powodów, przez które balustrady szklane zyskały w ostatnich latach na popularności. Po pierwsze montaż tego typu barierek jest prosty i szybki, a po zainstalowaniu zapewniają one ochronę i niezakłócony widok, dzięki czemu idealnie nadają się do domów i obiektów komercyjnych. Dużym plusem tych szklanych konstrukcji jest również estetyka wykonania bez uszczerbku dla bezpieczeństwa. Idealnie pasują do nowoczesnych przestrzeni, ale sprawdzą się również w tradycyjnych aranżacjach.

Szkło do balustrad dobrze reaguje na wahania temperatury. Oznacza to, że wybrana przez Ciebie konstrukcja doskonale wytrzyma zarówno w ciepłym, jak i chłodniejszym klimacie. Ponadto barierka szklana nie wymaga tak regularnej konserwacji, jak drewno i jest łatwa w utrzymaniu w czystości. Do jej pielęgnacji wystarczy tylko ściereczka i zwykły płyn do mycia szyb.

Rodzaje balustrad szklanych

Warto poznać różne rodzaje balustrad, aby łatwiej było dokonać wyboru odpowiedniego systemu. Możemy wyróżnić następujące barierki szklane:

  1. Balustrady pełne, które nie mają ramek wokół szklanej tafli. Ta opcja jest popularna szczególnie w przypadku tarasów i balkonów. Tego typu barierki świetnie wyglądają w nowoczesnych biurowcach i domach, zapewniając optymalne bezpieczeństwo.
  2. Barierki ażurowe. W tym przypadku szklane płyty montowane są do słupków lub poręczy, dzięki czemu zapewniają dużą wygodę użytkowania. Polecane są do miejsc o dużym natężeniu ruchu oraz jako zabezpieczenie schodów.
  3. Balustrady kurtynowe. Nie zasłaniają w całości schodów lub balkonu, pozostawiając wolną przestrzeń poniżej barierki. Szkło montowane jest za pomocą specjalnych mocowań do metalowych słupków.

Rodzaje szkła do balustrad

Dostępne na rynku balustrady zawsze wykonane są ze szkła hartowanego. Tafle stosowane w tego typu barierkach poddawane są specjalnemu procesowi nagrzewania i chłodzenia, co wzmacnia materiał i czyni go jeszcze bardziej wytrzymałym. Dzięki temu szkło hartowane do balustrad jest sześć razy twardsze niż standardowe. Dlatego bez żadnych obaw możesz zamontować panele szklane na tarasach zewnętrznych.

Panele szklane mają także różne poziomy przezroczystości – od lekko mętnego do całkowicie nieprzezroczystego. Jeśli Twój dom znajduje się blisko podwórka sąsiada, rozważ mniej prześwitującą balustradę. Zapewni Ci to prywatność bez konieczności montażu ciężkiej, drewnianej konstrukcji.

Profile do balustrad szklanych

W zależności od sposobu montażu, wysokości przeszklenia czy grubości tafli należy wybrać odpowiednie profile do montażu balustrad. Elementy konstrukcyjne powinny być wykonane z lekkiego stopu, na przykład aluminium, aby po zainstalowaniu barierka nie obciążała zbytnio schodów lub tarasu. Zwróć uwagę, aby profile do balustrad posiadały stosowne atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Do montażu będą również potrzebne dodatkowe złączki i okucia jak na przykład: śruby, podkładki, uchwyty oraz inne akcesoria.

Balustrady na specjalne zamówienie

Jeśli szukasz bezpiecznych, trwałych i estetycznych rozwiązań – sprawdź naszą ofertę! Wykonujemy balustrady szklane na podstawie indywidualnych wytycznych klienta. Nasze produkty są niezwykle eleganckie, wytrzymałe i łatwe w utrzymaniu w czystości. Dzięki nim Twój dom, mieszkanie lub przestrzeń biurowa będą wyglądały bardzo gustownie i nowocześnie. Balustrady są proste w montażu, dlatego możesz je zainstalować samodzielne, zgodnie z dołączoną instrukcją lub zlecić taką usługę naszej firmie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl