• Nowe systemy przesuwne w kolorze czarnym

    ☐ BLANK-LOFT

    ☐ PERFECT LOFT

  • Widzieliście już Kabinę Walk-in ze złotymi okuciami?

    Nasza nowość!

  • BALUSTRADY SZKLANE, ZABUDOWY SZKLANE, PRZESZKLENIA

    Jesteśmy producentem szkła płaskiego - zapraszamy do współpracy

Szklane drzwi do biura — tak czy nie?
Szklane drzwi do biura — tak czy nie?

Nowoczesne biuro

Szukając pomysłów na organizację przestrzeni biurowej, wielu projektantów decyduje się na szklane drzwi wewnętrzne. Cena takiego rozwiązania jest porównywalna z tradycyjnymi modelami z drewna lub sklejki, a możliwości, jakie stwarza szkło, są nieporównywalnie większe. 

Warto mieć na uwadze fakt, że drzwi przesuwne szklane na wymiar pozwalają na bardzo ciekawą organizację biura. Można je zastosować w wąskich przejściach i nieustawnych pomieszczeniach, tworząc dzięki temu przyjazną, funkcjonalnie zagospodarowaną przestrzeń. 

Co więcej, drzwi szklane wewnętrzne umożliwiają doświetlenie pomieszczeń. Ma to ogromne znaczenie dla komfortu ludzi przebywających w biurze, którzy przecież każdego dnia spędzają tam wiele godzin. Zapewnienie im dostępu do naturalnego światła słonecznego sprzyja skupieniu i podnosi nastrój, a co za tym idzie, poprawia wydajność pracowników. 

Wady szklanej zabudowy

Wiele osób zastanawia się, czy szklane drzwi będą odpowiednio wytrzymałe, zwłaszcza w przypadku miejsc o dużym natężeniu ruchu, takich, jak np. sekretariaty. Trzeba jednak podkreślić, że są to obawy zupełnie bezpodstawne — taka zabudowa jest bardzo odporna i łatwa do utrzymania w czystości, więc sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, nawet takim, z którego codziennie korzysta wiele osób. 

Nie oznacza to oczywiście, że drzwi ze szkła hartowanego nie mają wad. Najważniejszą z nich może być brak prywatności. Przezroczyste skrzydło sprawia, że ludzie przebywający w danym wnętrzu są doskonale widoczni dla współpracowników przemierzających korytarz. Należy jednak zauważyć, że jest to wada bardzo łatwa do wyeliminowania. Wystarczy wybrać do biura drzwi szklane mleczne lub białe. Dzięki nim pomieszczenia nadal będą jasne i dobrze doświetlone, a jednocześnie osoby przebywające w pokoju zostaną zasłonięte przed wzrokiem innych.

Jaki model warto wybrać?

Kupując drzwi szklane wewnętrzne masz do wyboru wiele modeli różniących się od siebie kolorem, stylistyką oraz rozwiązaniami technologicznymi. Jak wśród tej mnogości znaleźć rozwiązanie odpowiednie dla Twojego biura? Aby ułatwić Ci dokonanie trafnego wyboru, przygotowaliśmy krótką ściągę zawierającą najważniejsze kwestie, jakie należy wziąć pod uwagę. 

Ile masz miejsca?

W przypadku dużych, przestronnych biur możesz z pokusić się o uchylne drzwi ze szkła hartowanego. Wymagają one tyle samo przestrzeni co tradycyjne modele, a jednocześnie nadają wnętrzom nowoczesny, modny styl. Jeśli jednak pokoje, jakimi dysponujesz, są wąskie i ciasne, znacznie lepszym rozwiązaniem będą drzwi przesuwne szklane w kasecie, dzięki którym maksymalnie wykorzystasz dostępną przestrzeń i zaoszczędzisz miejsce tuż przy wejściu.

Jaki jest styl Twojego biura?

Jeśli jesteś jeszcze na etapie projektowania wnętrza albo szykujesz się do przeprowadzenia remontu, warto zastanowić się, jaki efekt zamierzasz osiągnąć. Pamiętaj, że obecnie bardzo modny jest styl loftowy i industrialny. Jeśli pragniesz stworzyć nowoczesną aranżację, która zrobi odpowiednie wrażenie na Twoich współpracownikach i kontrahentach, wybierz drzwi szklane loft.

Jaki jest Twój gust?

Kupując elementy wyposażenia biura, nie zapomnij o własnych upodobaniach. Tworzysz przecież przestrzeń, w której to Ty masz dobrze się czuć. Pamiętaj, że nie ma złych pomysłów aranżacyjnych: dla jednych najlepszym rozwiązaniem będą drzwi przesuwne loftowe, dla innych — tradycyjnie otwierane białe.

Szklane drzwi do Twojego biura

Stworzenie funkcjonalnej i estetycznej aranżacji przestrzeni biurowej jest całkiem proste. Mamy nadzieję, że dzięki naszym poradom z łatwością poradzisz sobie z tym wyzwaniem. Jeżeli zastanawiasz się, gdzie kupić szklane drzwi, sprawdź naszą ofertę. Znajdziesz tam wiele ciekawych modeli oraz nowoczesnych rozwiązań dla swojego biura. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl